«Один за одного» - соціальна програма для шкіл, що постраждали внаслідок воєнних дій.
В кінці серпня ми розпочали соціальну програму "Один за одного", головна мета якої — допомога навчальним закладам, що зазнали пошкоджень внаслідок військових дій в усіх куточках України, щоб продовжити навчання.
У кожного навчального закладу є своя історія, і ми б хотіли поділитись декількома історіями з вами:
Ліцей № 25 у місті Попасна, Луганська область.
«Вперше двері ліцею відкрили у 1936 році, та тривалий час були лідером освіти у районі. Ліцей вистояв під час Другої світової війни, але зазнав пошкоджень у 2014 році. Після відновлення, протягом 8 років, продовжував виховувати та навчати українську молодь. Саме впродовж цих років ліцей посідав десяте місце серед шкіл області за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. З 2017 року - учасник пілотного проєкту НУШ з питань реалізації Нового державного стандарту спочатку початкової, а сьогодні - базової освіти. Наразі місто окуповане, а будівля ліцею повністю зруйнована. Але ліцей продовжує жити, навчати і виховувати майбутнє нашої незламної країни за дистанційною формою навчання!»
Ще одна школа з історією, це Школа №5 в місті Токмак, Запорізька область.
«Наша школа має давню й достойну історію. Вона була заснована у 1969 році, нещодавно ми відзначали піввіковий ювілей. Випускники школи працюють у різних галузях, приводять до нас на навчання своїх дітей та онуків. Це найбільша школа міста та територіальної громади. Перед війною у ній навчалися майже 1000 школярів.
На жаль, сьогодні наше місто окуповане. Наші учні роз'їхалися світом, але не втрачають зв'язку. Ми працюємо дистанційно, наші школярі доєднуються до уроків з різних країн. Дуже приємно чути від дітей, що англійська знадобилася їм у спілкуванні за кордоном. У приміщенні нашого закладу зараз працює російська школа. Оскільки до вивчення англійської мови окупаційна влада ставиться негативно, маємо підозру, що підручники англійської могли бути знищені. Ми не впевнені, що після окупантів залишиться хоча б щось. Тому ми безмежно вдячні за таку можливість від видавництва "Лінгвіст". Сподіваємося, що скоро наше місто буде визволене й ми зможемо продовжити навчання у нашому закладі. Ми дуже мріємо повернутися. Школо, чекай! »
Добірки книг, які отримали учасники соціальної програми, формувалися під їх запити. Загалом було розіслано: 358 підручників для молодшої, 183 для середньої та 80 для старшої категорії учнів.
За словами виконавчої директорки компанії Лінгвіст Наталії Одольської:
«Ця програма – це не просто допомога з підручниками. Це – знак підтримки та віри в майбутнє. Вона показує, що українці не залишать один одного наодинці з проблемами, що вони зроблять все можливе, щоб забезпечити їм гідну освіту.
Дякуємо всім освітянам, котрі незважаючи на труднощі навчального процесу продовжують працювати для розвитку молодого покоління українців!»
Віримо, що разом ми побудуємо нову незалежну та сильну Україну.
Рекомендуємо ознайомитися
Вчимо, надихаємо, ділимося — вебінари від «Лінгвіст» 2024
Діліться, коментуйте та впроваджуйте нові знання у своїй роботі та навчанні!
Cambridge and Linguist Year 2024 Recap
Дякуємо всім, хто включався в життя видавництва Cambridge цього року!
Як мова формує картину світу
Мовне питання – це одне з найактуальніших питань в українському суспільстві, і водночас одна з найбільших ілюзій, адже насправді питання не так до мови, як до картини світу.