МЕТОДИЧНА СТАТТЯ "ВИКОРИСТАННЯ АВТЕНТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ПРИКЛАДІ ПРОМОВИ ПОЛІТИЧНОГО ДІЯЧА"
В умовах дистанційного навчання вчителі все частіше використовують матеріали з автентичних джерел, які характеризуються природністю лексичного наповнення та граматичних форм, розширюють обізнаність учнів про культуру англомовних країн, відповідають потребам учнів у вивченні мови та дозволяють вчителю обирати матеріали відповідно тематики уроку й розробляти індивідуальні завдання до них.
Сьогодні ми розглянемо використання автентичних матеріалів на прикладі промови прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона під час засідання Палати Громад 24 лютого 2022 року.
Чим саме привернула увагу промова Бориса Джонсона та чому я її обрала для детального аналізу Ви дізнаєтесь з нашої методичної статті.
Перед тим, як надати промову для первинного ознайомлення учнів, опрацюйте з ними нову незнайому лексику, яка може дещо ускладнювати розуміння автентичного тексту.
1. Використання граматичних структур
Учні мають можливість побачити граматичні структури на прикладі живої мови, а отже підвищується автономія та мотивація учнів у процесі навчання. Запитайте учнів які часи вживаються в промові та чим обґрунтоване вживання саме цього часу. В промові прем'єр-міністр часто вживає Present Continuous, Future Simple, Future Continuous для того, щоб запевнити парламент у необхідності впровадження подальших санкцій проти країни агресора та дає емоційні обіцянки. Наприклад, “We will bring forward new legislation to ban the export of all dual use items to russia including a range of high-end and critical technological equipment and components in sectors including electronics, telecommunications and aerospace. Legislation to implement these will be laid early next week”. “We will continue on a remorseless mission to squeeze russia from the global economy piece by piece, day by day and week by week and we will of course use Britain’s position in every international forum to condemn the onslaught against Ukraine.”
Також прем'єр-міністр використовує минулий час Past Simple та Future in the Past для того, щоб підкреслити які кроки були запроваджені раніше та про свої попередження про глобальні зміни на ринку нафти (Last Saturday I warned that this invasion would have global economic consequences.) Граматичні структури, які вживаються в промові Бориса Джонсона (Tenses: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Future Simple, Future Continuous, Future in the Past, Passive Voice, Modal verbs must/can/could/should, Gerund/Infinitive, Participle.)
2. Використання лексичних структур
Промова насичена сталими виразами, ідіомами та фразовими дієсловами, наприклад (“I can confirm as I’ve always said that nothing is off the table”.We will set up a new dedicated kleptocracy cell in the national crime agency.) Попросіть учнів здогадатись значення виразів з контексту і запропонувати власний переклад цілого речення або абзацу, особливо там де можуть виникнути складнощі при розумінні живої розмовної мови. Окрім того, запропонуйте учням написати синоніми або антоніми до слів The ruble has plummeted to record lows against the dollar. The oil price has risen strongly. Пропоную ряд синонімів до дієслова plummet та rise (plummet/drop/crash/decrease/collapse); (rise/increase/boost/advanced/grow/climb/ascent).
3. Стилістичні засоби
Зверніть увагу учнів на використання стилістичних засобів, таких як порівняння, гіпербола, метафора, які широко використовуються в публічних виступах політичних діячів. Учні можуть запропонувати власний переклад, адже завдання не з легких передати стилістичні засоби мови. Наприклад, ”We will counter the Kremlin’s blizzard of lies and disinformation by telling the truth about putin’s war of choice”. Готова запропонувати свій варіант перекладу, blizzard of lies and disinformation – шквал неправди та дезінформації.
Промову Бориса Джонсона та його відеовиступ можна переглянути за посиланням. Сподіваємось, наша стаття допоможе вам у проведенні уроків онлайн в надскладний для України час. З вірою та надією на перемогу України, ми завжди готові підтримувати вас, дорогі вчителі та учні.
Рекомендуємо ознайомитися
Young Stars + ELT Platform = успіх ваших учнів!
Використовуйте онлайн платформу ELT Platform для доповнення матеріалів підручника Young Stars
Онлайн-конференція для вчителів англійської мови початкових класів
Запрошуємо вчителів англійської мови початкових класів на онлайн-конференцію від видавництва National Geographic Learning та компанії «Лінгвіст».
Pronunciation and Early Literacy in the Pre-School Education
У цій статті ми поговоримо про фонологічну усвідомленість і те, як спонукати найменших учнів чути риси різних звуків і практикувати фонеми англійської мови.