МЕТОДИЧНА СТАТТЯ "МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ У МОЛОДШІЙ ШКОЛІ"
Сьогодні вивчення іноземної мови – це вже як перспективна інвестиція у професійне майбутнє. І знаючи, що вивчення іноземної мови краще починати в дитинстві, батьки, обираючи навчальний заклад для своїх дітей, найчастіше звертають увагу на наявність 1 або навіть 2 іноземних мов. Так, вивчення іноземної мови – це довготривалий та непростий процес. Але наскільки цікаво учням буде під час заняття, часто залежить від викладачів та від методики, яку використовує викладач на своїх заняттях.
Якщо раніше викладач мав просто добре знати мову, то сьогодні важливу роль відіграють і методичні навички.
Тож сьогодні розберемося в найпопулярніших методах вивчення іноземної мови, які існують.
Один з основних є граматично-перекладний (традиційний) метод, який з’явився ще у кінці XIX століття і досі дуже поширений. Згідно з цим методом учні послідовно вивчають граматику та списки лексики. На уроках зазвичай читають та перекладають тексти, а потім вивчають, так звані топікові теми, пишуть диктанти, твори. Завдяки цьому методу учні можуть вільно читати, розуміти тексти та писати.
Не те щоб погано, але не вистачає комунікативних навичок і не всі можуть вивчати мову, як сукупність граматичних формул.
Пізніше з’являється аудіо-лінгвальний метод. Він спрямований на швидке вивчення усної мови шляхом прослухування аудіозапису з носіями та багаторазового повторення. Таке собі зубріння.
Цей метод дає швидкий результат і досить непогану вимову, але не повні знання та обмежені можливості при спілкуванні.
З часом починають з’являтися альтернативні методи, наприклад ситуативний метод. Згідно з цим методом лексико-граматичний матеріал утворюється завдяки вчителю під час уроку. Виконуються вправи на повторення, імітацію, підстановку. Завдяки цьому методу учні можуть опанувати всі види мовленнєвої діяльності.
І найбільш популярним останнім часом є комунікативний метод. У рамках цього методу на уроках широко використовується робота в парах або групах, проєктні роботи. Найважливішим стає саме комунікація і приділяється менше уваги граматичній компетентності, звісно, вона важлива, але цей метод спрямований на допомогу учням уникнути труднощів саме в реальному спілкуванні іноземною мовою!
Як ми бачимо, методів багато, і найкращим рішенням буде комбінувати усі ці методи. У підручнику ZigZag+ вже зібрані всі найкращі та найефективніші вправи від кожного методу задля досягнення найкращого результату.
Рекомендуємо ознайомитися
Young Stars + ELT Platform = успіх ваших учнів!
Використовуйте онлайн платформу ELT Platform для доповнення матеріалів підручника Young Stars
Онлайн-конференція для вчителів англійської мови початкових класів
Запрошуємо вчителів англійської мови початкових класів на онлайн-конференцію від видавництва National Geographic Learning та компанії «Лінгвіст».
Pronunciation and Early Literacy in the Pre-School Education
У цій статті ми поговоримо про фонологічну усвідомленість і те, як спонукати найменших учнів чути риси різних звуків і практикувати фонеми англійської мови.