Інформаційний портал

для вчителів іноземних мов

Методична стаття "Використання автентичних матеріалів на уроках англійської мови"

 • 19.03.2021

Автор: Анна Гезь, MM Publications ELT Consultant in Ukraine

Запорукою швидкого та якісного формування комунікативної та соціокультурної компетенції учнів є використання автентичних матеріалів на уроках англійської мови. Чому необхідно використовувати автентичні матеріали? Які результати навчання показують учні? Відповідь на ці питання Ви дізнаєтесь з нашої методичної статті.

Що таке автентичні матеріали?

Автентичні матеріали – це матеріали відібрані з оригінальних джерел, які характеризуються природністю лексичного наповнення та граматичних форм, показують колорит   та особливості   народу,   мова   якого   вивчається і можуть бути використані при навчанні англійської мови.

Автентичні матеріали діляться на:

 • - друковані (художні твори, газети, журнали, листівки, брошури, рекламні матеріали, об'яви тощо)
 • - аудіо (радіопередачі, оголошення, пісні)
 • - відеоматеріали (фільми, мультфільми, серіали, інтерактивні відео, телепередачі, ток-шоу, інтерв’ю, кліпи, рекламні блоки, трейлери до фільмів).

Результати використання автентичних матеріалів

 • - Використання автентичних матеріалів позитивно впливає на мотивацію учнів, збагачує їх лексичний запас та обізнаність про культуру англомовних країн, знайомлять учнів з живою мовою, відповідають потребам учнів у вивченні мови та дозволяють вчителю обирати матеріали відповідно тематики уроку й розробляти індивідуальні завдання до них.

Як використовувати автентичні матеріали на уроках англійської мови?

 • - Матеріали мають відповідати мовному рівню учнів та їх інтересам, а також бути цікавими для підлітків. Що люблять слухати або читати ваші учні? Чим вони цікавляться?
 • - Об’єм тексту для опрацювання має значення. Короткі тексти, брошури, меню ресторану найкраще підходять для учнів рівня elementary.
 • -  Матеріал має відповідати змісту модуля, на якому ви бажаєте зосередитися, наприклад, тема, лексика або граматика, яку ви бажаєте охопити.
 • - Запропонуйте ознайомитись з ключовою лексикою до початку роботи з текстом.
 • - Під час виконання післятекстових завдань, заохочуйте учнів використовувати слова з тексту для висвітлення власної думки в письмовому чи усному завданні.
 • - Запропонуйте учням переглянути відеоролик до теми тексту або зробити дослідження на задану тему самостійно. Таким чином, учні дізнаються більше інформації та будуть розвивати свої research skills.
 • - Наступного разу зробіть невеличке опитування учнів щодо тематики матеріалів або запропонуйте учням обрати автентичні матеріали з запропонованих джерел на вибір.

Навчальні матеріали курсу Pioneer знайомлять учнів з писемним мовленням за допомогою різноманітних матеріалів для читання: газетних та журнальних статей, блогів, реклами, уривків з літератури. Тексти в підручнику Pioneer охоплюють широкий спектр мотиваційних та сучасних тем та надають студентам цікаву, багатокультурну, міжпредметну інформацію про реальний світ. Тексти навчального курсу ретельно відібрані з автентичних джерел не лише за їх мовним змістом, а й за цікавістю та відповідністю мовному рівню та віку учнів. Матеріали для читання представлені в підручнику Pioneer не залишать жодного учня байдужим до наповнення підручника і спонукатимуть прочитати текст з початку до кінця.

Explore! Discover! Succeed! Be a Pioneer! – це не лише слоган підручника, а його суть.

Ознайомитись з курсом Pioneer можна за посиланням 

You may also like the following articles:

Використання відеоматеріалів на уроках англійської мови

Чому курс Pioneer чудово підходить для дорослих?

Завжди з Вами,
MM Publications Ukraine

архів матеріалів
Мені подобається
x

some header

Content loaded dynamicly by progers with AJAX method. Any content type may be placed here.
Best wishes, frontend development team! :)

Зв'язатися з нами

Прізвище*
Ім`я*
По батькові*
Телефон*
Навчальний заклад*
Посада*
Регіон*

Спецзамовлення

Ім`я*
Email*
Телефон*
Назва та автор книги, яку шукаєте*

x

ЗАМОВЛЕННЯ ТОВАРУ

Прізвище *
Ім'я *
По батькові *
Телефон *
Навчальний заклад *
Посада *
Регіон *
  Відправити

* - Поля, обов'язкові для заповнення

x
Спасибо!
ваша заявка принята,
мы с вами свяжемся
в ближайшее время
x

Сообщите меня о чем-то

Ваше имя *
Ваш e-mail *
x

быстрый заказ товара

Ваше имя *
Телефон *
x

Вход в личный кабинет

Логин
Пароль
Или войдите, используя социальные сети: social widgets auth