Лінгвіст виконує тільки оптові замовлення. Щодо роздрібу - bookling.ua

Як зробити перший урок після канікул цікавим?

Перше вересня -  свято знань, і традиційно (як не дивно) ніякі знання в цей день  учні не отримують.
Уроки, які проводяться першого вересня,  частіше за все мають вигляд спроби змусити учнів згадати щось із тієї інформації, яка була вивчена протягом попереднього навчального року, або лекцію із вуст вчителя про важливість освіти та нового етапу навчання.

Урок іноземної мови, англійської зокрема – урок, де кожна хвилина чітко розпланована та використовується з користю, але не у випадку першого вересня. В даній статі ми запропонуємо Вам варіанти вправ/ігор/тем для дискусій, які Ви сміливо можете використати для першого заняття з англійської мови, щоб воно пройшло цікаво і з користю.

26865
Читати далі...

ACADEMIC PRESENTATION AS A KEY SKILL

Giving presentation is a key skill and competence our learners will need in the future. Regardless of the language, being a good speaker makes so many things easier and opens a lot of doors in life. So, how can we teach our students to be good speakers? And the more important question is whether we should do it at all?

26790
Читати далі...

Всі статті
стаття1 Тексти в підручнику – це більше, ніж розвиток читання

В більшості підручників для підлітків та дорослих тексти для читання базуються на реальних подіях та реальних людях, і, звичайно, більшість історій не обмежуються текстом для читання та вправами на відпрацювання лексики та граматики. Автори та видавці підручників проводять багато часу, досліджуючи тему, по якій вони потім пишуть тексти, але те, що в результаті залишається на сторінці - це лише мала частка того, що доступно з теми. Як результат, учням цікавіше працювати з текстом, коли вони дізнаються більше про історію, що стоїть за ним, а не просто використовують його як інструмент, що допомагає їм вдосконалити свої мовні навички. На додаток, розуміння того, що вони не лише вивчають мову, а й розширюють свої знання про світ, дає їм відчуття того, що вони провели свій час на уроці з подвійною користю.

Хочу поділитися з Вами завданням, яке спонукатиме Вас та Ваших учнів вийти за межі інформації в тексті, виконати невеличке дослідження та дізнатися більше про предмет читання. Тоді, як більшість підлітків знає, як шукати інформацію онлайн, вони не завжди розрізняють, яке джерело інформації надійне, а яке – ні. Ознайомлювальне або вибіркове читання різних інтернет сторінок, вміння правильно вибрати слова для пошуку – це дуже важливі навички, а вміти розрізнити, наскільки корисною та надійною є ця інформація, я вважаю, є ще важливішим. В цьому завданні Ви зможете звернути увагу Ваших учнів на цей аспект в роботі з інтернет джерелами.

Завдання

  1. Виберіть будь-яке завдання на читання з Вашого підручника та виконайте його відповідно до інструкцій в книзі для вчителя.
  2. Скажіть учням, що вони будуть досліджувати тему детальніше.
  3. Об’єднайте дітей в пари або маленькі групи. Поясніть, що їм потрібно провести інтернет дослідження для того, щоб дізнатися більше по темі. Обговоріть, які ключові слова допоможуть їм в пошуку інформації. Попросіть їх записати п’ять ключових слів для ефективного пошуку. Якщо текст про відому людину, їм не знадобляться п’ять слів – буде достатньо ім’я. Впевніться, що всі ключові слова доречні та будуть ефективними при пошуку.
  4. Попросіть учнів преглянути сторінки, відібрані пошуковою системою, щоб знайти інформацію, яка, на їх думку, є цікавою і яку варто було б включити в текст для читання. Підійдіть до кожної групи, щоб впевнитися, що інформація, яку вони знайшли, з корисного та надійного джерела. Обговоріть з ними, як вони визначають, чи надійний вебсайт. (Ви та Ваші учні будуть мати власні думки щодо визначення надійності, та, для прикладу, наведу такі ідеї: чи це офіційний вебсайт, наскільки відомий та поважний цей ресурс, як виглядає сайт, його дизайн, привабливість, наскільки якісно викладена інформація авторами, порівняно з іншими сайтами).
  5. Після того, як групи завершать своє дослідження та занотують його результати, попросіть їх поділитися знахідками з іншими групами. Для того, щоб було цікавіше, можна призначити нагороду тим, хто знайшов більше цікавої інформації.
  6. В деяких групах можна запропонувати повернутися до тексту в підручнику, та розширити його новою інформацією, знайденою онлайн.

Після того, як Ви спробуєте це завдання в класі, перегляньте інші тексти в підручнику, щоб знайти ті, які пропонують теми, які варті дослідження. Це завдання не лише підвищить зацікавленість підручником та текстами для читання зокрема, але й надасть Вашим учням відчуття того, що Вони контролюють власне навчання, беруть в ньому активну участь та здобувають інші корисні вміння.Контакти

Компанiя Лінгвіст Г. Сковороди, 6, оф.44, Київ, Україна, 04070, 38 (044) 599-32-28
e-mail: info@linguist.ua
Компания Лингвист Г. Сковороди, 6, оф.44, Киев, Украина, 04070, 38 (044) 599-3228